wtorek, 16 sierpnia 2011

Portale społecznościowe

Ostatnio, niezwykle popularne stały się, tzw. serwisy społecznościowe. Najpopularniejszymi witrynami tego typu w Polsce są na pewno Facebook i NK. Zwłaszcza ten pierwszy, zdobywa ostatnio dużą popularność. I ciężko dziwić się takiemu trendowi, w końcu Facebook to bardzo dobry serwis internetowy, dzięki któremu to, będziemy mieli możliwość rozmawiać z ludźmi z całego świata. Bardzo dużą zaletą tego typu serwisów jest również to, że po prostu możemy na nich grać w najróżniejsze gry, itp.


Jakie są najbardziej znaczące zalety społecznościówek? Przede wszystkim, podstawową zaletą tego typu serwisów, jest to, że po prostu dzięki nim można rozmawiać ze znajomymi ludźmi. To niewątpliwie doskonała sprawa, więc jeśli nie mamy jeszcze konta w tego typu witrynach, powinniśmy to szybko zmienić. W końcu, ktoś może nas poszukiwać, więc na pewno warto mieć konto w serwisach społecznościowych. Zwłaszcza, iż portale społecznościowe są bardzo atrakcyjne. Zwłaszcza Facebook, który ciągu ostatnich miesięcy został ulubionym serwisem społecznościowym wielu Polaków.

Oczywiście Facebook i Nasza Klasa nie są wyłącznymi serwisami społecznościowymi. Na pewno są najpopularniejszymi, ale istnieją również społecznościówki, które np. są skierowane do ludzi aktywnych zawodowo. Jeśli na przykład jesteśmy programistami, to z całą pewnością warto poszukać takich portali społecznościowych. Przecież dzięki tego takim serwisom można odnaleźć pracę. Także sporo właścicieli przedsiębiorstw szuka opinii odnośnie kandydata, w wyszukiwarkach internetowych. Warto więc, odpowiednio korzystać z takich portali społecznościowych, bo na pewno warto.

Tego typu portale to także oczywiście doskonały biznes. Na przykład jeśli prowadzimy sklep internetowy sprzedający zabawne koszulki, to warto, reklamować się właśnie za pośrednictwem serwisów. Wszelkie działania najlepiej zlecić zewnętrznej firmie, ponieważ właśnie one dokładnie wiedzą czym jest social marketing. To świeże pojęcie, ale niezwykle szybko rozwija się. Warto pamiętać o tym, i zainwestować w właśnie taką reklamę. Wystarczy spojrzeć na statystyki - serwisy społecznościowe są naprawdę bardzo często odwiedzane. Możemy również sprzedawać towary za pośrednictwem takich serwisów, a więc może wydawać się, że serwisy społecznościowe, i ogólnie social marketing to obiecująca branża w Internecie.

1 komentarz:

  1. Skoro już jesteśmy w temacie pozycjonowania, wtrące swoje trzy grosze. Interesuje się pozycjonowaniem od dawna i mam z tym styczność na co dzień. Czym warto pozycjonować aby efekty były zadowalające? Automatem! Jakim? Na rynku jest tylko jeden warty uwagi : Adder 8. Znajdziecie go na www.seoadder.info Polecam!

    OdpowiedzUsuń